Опубліковано

Як обрати агроволокно?

Основними видами агроволокна, що застосовується при вирощуванні різноманітних культур є біле та чорне агроволокно. За своїми функціями та призначенням – це два зовсім різних матеріали, хоча і за процесом виробництва вони є майже однакові.

Спочатку розглянемо біле агроволокно.
Біле агроволокно є укривною тканиною, тобто воно використовується для захисту рослин та посівів від морозів, шкідників, градів а також сильних вітрів. Також поширеним є використання білого агроволокна для парників.
Агроволокно чудово захищає рослини як ранньою весною від приморозків, так і жарким літом від перегрівання. Також агроволокном можна обтинати дерева, кущі та квіти для захисту їх взимку.
Біле агроволокно чудово пропускає сонячні промені, повітря та вологу.
При виборі білого агроволокна найголовнішим критерієм є його щільність, тобто вага в грамах на квадратний метр.

Одним з найтонших є агроволокно щільністю 17, 19 та 23 г/м2. Таке волокно є дуже легким, тому його можна застилати безпосередньо на висаджене насіння чи розсаду. Рослини зможуть легко самостійно підіймати таке агроволокно проростаючи. Наступною перевагою волокна невисокої щільності є їх більша світло-пропускна здатність, тому воно краще підходить для світлолюбних рослин. Агроволокно щільність 19 – 23 захищає рослини від морозів до -4 градусів.
Біле агроволокно щільністю 30 та 42 г/м2 є більш міцною тканиною, та зберігає рослини від пониження температури до -6 градусів. Разом з тим вага його дещо більша, а світло-пропускна здатність дещо менша, якщо брати у відсотках то менша на 15-20%.
Агроволокно щільність 60 г/м2 витримує морози до -10 градусів, та знаходить найкраще застосування у вітряних місцевостях. Дуже часто його використовують як накриття для парників, а також для захисту кущів та дерев взимку.
Біле агроволокно має дуже широку сферу застосування і ні в якому разі не обмежується переліченими вище призначеннями.

Що стосується чорного агроволокна, то основною його функцією є мульчування ґрунту та захист від бур’янів. Так як чорне агроволокно на відміну від білого майже не пропускає сонячне світло, він не дає змоги проростати бур’янам, в той же час чорне агроволокно чудово пропускає повітря то вологу, що допомагає створити чудовий мікроклімат під ним, та запобігає появи грибків та плісняви. Культурні рослини висаджують в заздалегідь підготовлені отвори у волокні. Також волокно допомагає зберегти чистоту плодів. Найпоширенішим чорне агроволокно є на плантаціях полуниці, також його доволі часто використовують у вирощуванні томатів, перцю, капусти тощо.

Що стосується щільності чорного агроволокна, то вона має бути від 60г/м2.


Альтернативою чорному агроволокну є агротканина. Про її властивості та функції ви можете дізнатись перейшовши за наступним посиланням:

Агротканина